Tomáš Moravanský

rezidenční pobyt Galerie XY: 26. 9.–16. 10. 2020
konzultace: 14.–15. 10, 2020,  institutinstitut.oz@gmail.com
prezentace Carpet Stories: 16. 10. 2020, 18:00 /živě stream ZDE fb event/

výstava Tomáš Moravanský: Prenesená pozornosť (Galerie XY-1,  9. 7. – 5. 8. 2021)


Tomáš Moravanský (SK) se narodil v roce 1991 a dětství prožil na panelovém sídlišti v Dubnici nad Váhom na Slovensku. Vystudoval katedru intermédií na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně, kde získal titul MgA. Aktuálně pokračuje v doktorském programu pod vedením doc. Mgr. Václava Magida. Ve svém výzkumu se zaměřuje především na post-tanec, choreografii a politiku ideologického prostoru.

 

Moravanský je vizuální a zvukový umělec, skladatel, multiinstrumentalista, choreograf, performer, filmový a scénický režisér, fotograf a mediátor. Ve své tvorbě často rozvíjí motiv osobního, emocionálně laděného výrazu na konceptuálním pozadí a jako umělec se hlásí k „romantickému konceptualismu“. Jeho tvorbu provázejí kriticko-analytické reflexe s oporou v odborné literatuře, filosofii, sociologii a také psychoanalýze. Tvoří v cyklech a sériích, kdy stejně střídá formální přístupy na základě obsahu a vlastního vývoje. Jeho práce jsou význačné množstvím spoluprací s různými jednotlivci, přizýváním si hostů k vytváření kolektivů z interpretů různých oborů a žánrů. Kromě toho se jeho tvorba vyznačuje výraznými stopami humoru, podprahovými asociacemi, hříčkami a sebeironií.

website umělce: https://www.institutinstitut.com/moravansky
PLAKÁT

https://fb.me/e/3zBUBCRwU


FOTOGALERIEvýstava Tomáš Moravanský: Prenesená pozornosť (Galerie XY-1,  9. 7. – 5. 8. 2021)


Našimi partnery jsou: Ministerstvo kultury, Nadace pro současné umění, Státní fond kultury ČR, Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, Divadlo na cucky, DW7, PAF, jlbjlt.net, ArtMap, StuArt