ka3ka3

rezidence: 25. 10. – 6. 11. 2021
happening: Modré Světlo 
 Dolní náměstí, 1. 11. 2021, 14:00–16:00

webové stránky: ka3ka3.wz.cz

V rámci rezidenčního pobytu umělkyně ka3ka3 se uskutečnil několikahodinový happening Modré Světlo ve veřejném prostoru na Dolním náměstí. Jedná se o dlouhodobý umělecký projekt umělkyně ka3ka3, absolventky UMPRUM v Praze, který dává veřejnosti možnost zakusit virtuální svět prostřednictvím jeho fyzického prožití.

Projekt Modré Světlo, který byl v několika různých obměnách prezentován na několika místech (jmenujme např. Studio Krymská, Na Pomezí, Cross Attic, Farmstudio a do 30. 10. 2021 probíhá v OGV Jihlava), dává možnost zakusit virtuální svět prostřednictvím jeho fyzického prožití.

Jedná se o dlouhodobý umělecký projekt umělkyně ka3ka3, absolventky UMPRUM v Praze, která byla vybrána v rámci Open Callu pro rezidenční pobyt Galerie XY v Olomouci v roce 2021. Projekt Modré světlo odkazuje na jeden z dnešních fenoménů sociálních sití - abychom se připojili k sociálním sítím, musíme se vystavit osvětlování modrým světlem. Projekt nahlíží na tento fenomén z hlediska vztahů jedince a stává se tak jakousi nadstavbou na existující sociální sítě. Dodává k nim prostředky, které bychom v nich pravděpodobně neočekávali a okamžitě nepřiřadili. 


PLAKÁTVideo na YouTube

ZVEME NA HAPPENING

V PONDĚLÍ OD 14:00 NA DOLNÍM NÁMĚSTÍ

Srdečně zveme na pondělní happening na Dolní náměstí poblíž morového sloupu.

Probíhat bude 1. listopadu od 14:00 do 16:00 a zapojit se může každý! Pokud byste měli nějaké staré tričko či kus oděvu, vezměte s sebou a stane se součástí sítě! Bude se šít, proplétat, komunikovat pod taktovkou umělkyně ka3ka3 a Modrého Světla

foto: Jakub ČermákNašimi partnery jsou: Ministerstvo kultury, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj, Státní fond Kultury, Divadlo na cucky, DW7, PAF, jlbjlt.net, ArtMap, StuArt