Martin Zvěřina, Laura Trenčanská 

rezidence 28. 7. – 4. 8. 2021
prezentace tvorby: 30. 7. 2021, 18:00Umělecké duo Laura Trenčanská a Martin Zvěřina se ve své tvorbě věnují propojování textu a hudby. Pro svou prezentaci tvorby si připravili hudební performance s krátkým čtením Lauřiny dosavadní tvorby. 

Týdenní rezidenční pobyt využijí k rozvíjení témat, kterým se věnují ve své tvorbě. Pracují s médiem textu, zvuku a instalací. Prozkoumávání prostředí města využijí Martin pro field recording záznamy, které využívá pro komponování svých hudebních výstupů, Laura pak k objevování inspirace k psaní krátkých narativních příběhů. 


Martin Zvěřina vystudoval Akademii výtvarných umění (Vladimír Skrepl, Jiří Kovanda a Jan Šerých), kde v rámci studia absolvoval stáž na Academy of Fine Arts v Helsinkách, a Fakultu výtvarných umění (ateliér intermédií Václava Stratila a Filipa Cenka). 

Ukázka tvorby: http://www.martinzverina.com/ 

https://spiralecameo.bandcamp.com/     


Laura Trenčanská vystudovala Akademii výtvarných umění (Ateliér Malířství II), kde absolvovala stáž v ateliéru Nových médií I, a Fakultu výtvarných umění v Brně (ateliér Intermédií), kde byla na stáži v Centru audiovizuálních studií a v ateliéru Videa. 


Ukázky tvorby:

http://lauratrencanska.com/Video na YouTube
PLAKÁT

https://www.facebook.com/events/355206206004716


FOTOGALERIE

 
 
foto (c) jakub čermákNašimi partnery jsou: Ministerstvo kultury, Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj, Státní fond Kultury, Divadlo na cucky, DW7, PAF, jlbjlt.net, ArtMap, StuArt