Anna Minx: Planeta psů

výstava 19. 4. – 1. 6. 2019
vernisáž: 18
. 4. 2018, 17:00
komentovaná prohlídka: 17. 5. 2019, 20:00
kurátorka: Monika Beková


Co se děje s hračkami, s kterými si už nikdo nehraje? Zůstávají ležet na dně šuplíku, nebo je vše jinak, než bychom si mysleli?  Anna Minx se rozhodla na tyto otázky odpovědět, a tak vznikl projekt Minx story. Je to dílna sdružující robotické jedince, každý z nich v ní má svou funkci. Roboti se zrodili z plyše. Po určité době byli nuceni nepotřebný plyš odhodit, aby odkryli svou pravou robotickou tvář, kterou před dětmi skrývali: mechanismy se osamostatnily, začaly žít, projevovat nálady, touhy a pocity. Z nevinných hraček se stali pracovníci Anny Minx. Ta navrhuje jejich novou podobu a rozhoduje o jejich nové roli.

Planeta psů: 

Mechanizmy se osamostatnily a začaly žít, projevovat nálady, touhy a pocity. Jedním z prvních robotů byl i Bílý pes s rolničkou na krku, který byl prvním zvědem v dílně Minx story. Potom se vrátil na svou rodnou planetu psů, odkud začal vysílat signály pro ostatní, aby byli silnější. Jak v tuto chvíli vypadá celý svět a další planety?

https://minxanna.wixsite.com/annaminx/cv-1


PLAKÁTFOTOGALERIE

https://www.flickr.com/photos/xyolomouc/albums/72157706883551961
Našimi partnery jsou: Ministerstvo kultury, Státní fond kultury ČR, Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, Divadlo na cucky, DW7, jlbjlt.net, ArtMap, StuArt, PAF