Veřejná debata k výstavě Proluka

29. 11. 2017, Divadelní sál Divadla na cucky, Dolní nám. 23/42, Olomouc
Vstup zdarma
............................................................


17:00  ARCHITEKTONICKÉ SOUTĚŽENÍ V ČR

moderátor: Mgr. Barbora Prágerová 


účastníci:

Ing. arch. Jan Horký

V Přerově působící architekt, člen Rady města Přerova (Společně pro Přerov) a hlavní architekt Rožnova p. Radhoštěm, iniciátor soutěží na knihovnu a kulturní centrum v Rožnově, na Památník Jednoty bratrské, dopravně-urbanistické řešení  přerovského "průpichu" a rekonverzi budovy "Strojaře" v Přerově.


Ing. arch. Luděk Jasiok

V Praze a Olomouci působící architekt a kavárník. Soudce stavovského soudu České komory architektů, aktivně soutěžící architekt a člen spolku Důl architektury působícího v Havířově.


Ing. arch. Petr Lešek

Aktivně soutěžící architekt, člen úspěšného ateliéru Projektil architekti, držitel několika národních cen Grand Prix a jiných ocenění. Člen pracovní skupiny pro soutěže České komory architektů, dříve rovněž člen představenstva ČKA a předseda pracovních skupin pro soutěže a pro transparentní zadávání veřejných zakázek.


doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.

Primátor Statutárního města Olomouce, poslanec (ČSSD) a vysokoškolský pedagog. Dříve také místopředseda Vysokoškolského odborového svazu v Praze a viceprezident Českého svazu házené.


Mgr. Martin Strakoš

Historik architektury a památkář, specialista na architekturu 20. století i na tu současnou. Publikuje v architektonických časopisech, je autorem knih o sorele a bruselském stylu, několika architektonických průvodců. S kolegy z klubu Fiducia a spolku Za krásnou Ostravu se dlouhodobě zasazuje o popularizaci architektury nejen v Ostravě. Byl a je aktivním pozorovatelem a komentátorem čtyř architektonických soutěží v Ostravě, z nichž žádná zatím nevedla ke zdárné realizaci.


Prof. PhDr. Pavel Zatloukal, CSc. 

Historik umění, odborník na výtvarné umění a architekturu 19. a 20. století. Zakladatel Muzea umění Olomouc a Arcidiecézního Muzea Olomouc a iniciátor projektu Středoevropské fórum. Stál za uspořádáním dvou nejvýznamnějších architektonických soutěží v Olomouci v období po r. 1989: v roli radního na rekonstrukci Horního náměstí a v roli investora na Arcidiecézní muzeum; usiloval rovněž o uspořádání soutěže na SEFO.

...........................................19:00 POTENCIÁL MÍSTA PROLUKY V UL. DENISOVA

moderátor: Ing. arch. Szymon Rozwalka  


účastníci:

Ing. arch. Lukáš Blažek

Olomoucký architekt, člen ateliéru Ječmen studio, spoluautor happeningu "Růžové brýle architekta" pořádaného v r. 2015 v proluce Denisova v rámci aktivit Muzea umění Olomouc.


prof. Ing. arch. Zdenek Fránek 

Přední český architekt s ateliérem v Brně, děkan Fakulty umění a architektury TU v Liberci. Originální autor mnoha oceňovaných staveb, několika samostatných výstav. Vedoucí studentských projektů na SEFO na FA v Liberci.


Ing. arch. Adam Jung   

Architekt původem z Olomouce, nyní působí v Brně v ateliéru ‎Chybik+Kristof, autor diplomního projektu na proluku v Denisově ulici na Ústavu architektury Stavební fakulty VUT.


Ing. arch. David Mareš 

V Praze působící architekt olomouckého původu, spoluvlastník ateliéru Třiarchitekti, autor urbanistických projektů a analýz pro Olomouc, například studií na výškovou regulaci či aktuálně připravované studie náměstí Republiky.


Ing. arch. Pavel Martinka  

Aktivně soutěžící šternberský architekt, člen ateliéru Masparti, autor diplomního projektu na proluku v Denisově ulici na Fakultě architektury VUT.

.............................................PLAKÁTFLICKR FOTOGALERIE

Proluka - veřejná debataPořadatelé: Klub architektů Olomoucka a Divadlo na cucky Projekt finančně podpořila Nadace Via a členové KAOMediální partneři: ArtMap, jlbjlt StuArt, iLeGaLit

Comments