DUMB JE DUMB JE DUMB


vernisáž: 24
. 1. 2019, 18:00
výstava: 25. 1. – 1. 3. 2019
komentovaná prohlídka: 19. 2. 2019, 17:00
kurátorka: Monika Beková

Dumb je subverze kulturních konstruktů, projekční plátno tradičních dogmat a sociálních kódů, princip iterace využívající opakování formálně podobných strategií za účelem přiblížení se k optimálnímu řešení.


Umělecká skupina DUMB nebude v Galerii XY poprvé. V loňském roce byla vybrána v rámci našeho galerijního open callu - Artist in residence v areálu Kruhovského mlýna v Laškově. Na konci léta jste mohli vidět prezentaci její tvorby v divadelním sále.


Umělecká skupina DUMB byla založena 21. 5. 2018, její členové jsou vystudovaní umělci, kteří prošli brněnskou FaVU a pracují v kulturní instituci, kde se denně setkávají s tvorbou někoho jiného. Tuto společnou profesní zkušenost chtějí využívat k tvorbě společného neindividualizovaného uměleckého díla. Členové skupiny zůstávají v anonymitě. Kromě výstav můžete jejich tvorbu sledovat zejména na instagramu. 


https://www.instagram.com/contemporarydumb/


Vstup zdarma.


PLAKÁTFOTOGALERIE

Našimi partnery jsou: Ministerstvo kultury, Státní fond kultury ČR, Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, Divadlo na cucky, DW7, jlbjlt.net, ArtMap, StuArt, PAF