Bet Orten, Veronika Ruppert: Matka a dcera

výstava:  15. 1. – 20. 2. 2020
komentovaná prohlídka: 13. 2. 2020, 17:00Vztahy mezi matkami a dcerami mají tisíce podob. Osm z nich zachycuje výstava, kterou Elpida připravila ve spolupráci s Bet Orten a Veronikou Ruppert. Autorská dvojice Orten_Ruppert spolupracuje s neziskovou organizací Elpida už 5 let. Elpida se dlouhodobě věnuje podpoře aktivního stáří, bourání stereotypů s ním spojených a mezigeneračnímu dialogu. A právě vztah mezi matkou a dcerou je jedním z nejpřirozenějších mezigeneračních vztahů. Výstava probíhá v rámci mezigeneračního festivalu OLD's COOL OLOMOUC 2020.

Umělecká tvorba mladé fotografky Bet Orten osciluje mezi módní fotografií, dokumentárním, portrétním a krajinářským uměním. Její fotografie připomínají poetické obrazy nebo dojmy z příběhů tak známých, ale nikdy nenapsaných. Bet sbírala své zkušenosti převážně v zahraničí. Bydlela v New Yorku, kde pracovala jako asistentka v týmu slavného amerického fotografa Stevena Kleina. Vystudovala London College of Fashion v oboru módní fotografie. V roce 2012 získala ocenění Czech Grand Design Award v kategorii Fotograf roku. Na výstavě v Galerii XY, která bude i součástí čtvrtého ročníku olomouckého mezigeneračního festivalu OLD´S COOL představí svůj fotografický soubor Matka a dcera. Výstava je průřezem pětileté spolupráce – centra Elpida, o.p.s., Bet Orten a Veroniky Ruppert pro OLD’S COOL – 5 let výstav z let 2014-2019.


PLAKÁT
https://www.facebook.com/events/2550840241710294/


FOTOGALERIENašimi partnery jsou: Ministerstvo kultury, Nadace pro současné umění, Státní fond kultury ČR, Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, Divadlo na cucky, DW7, PAF, jlbjlt.net, ArtMap, StuArt