Rezidenční výzva Galerie XY  - Artists in Residence - Open Call


Vyhlášení 10. 6. 2018
Deadline 7. 7. 2018

------------------------

Galerie XY vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce - absolventy vysokých uměleckých škol a výtvarných oborů a profesionální umělce - na rezidenční pobyt v krásné přírodě v areálu bývalého Kruhovského mlýna v obci Laškov.


Rezidence je vhodná pro umělce, kteří hledají ticho a klid, přírodu a odtržení od civilizace bez přístupu k internetu či elektřině. Pouhých 25 km od Olomouce nabízíme možnost ubytování ve  dřevěném vagónu (z roku 1911) adaptovaném na lesní chatu v blízkosti ruiny mlýna, který se nachází v údolí obklopeném lesem, potokem a loukami. K dispozici kromě překrásné přírody i petrolejová lampa, ohniště a kolo. V nedaleké obci Laškov lze využít prostory Sokolovny pro práci, vaření v kuchyňce a sprchu (cca 15 minut pěšky). 

(GPS 49.5888289N, 16.9849022E)


Umělci mohou rezidenční pobyt využít pro výzkum nebo v rámci pokročilé fáze tvorby. Nabízíme zdarma prostory ubytování, tělocvičnu se sprchou a kuchyňkou. Tvůrčí pobyt  bude zakončen veřejnou prezentací celkové tvorby autora v Galerii XY v Olomouci. 


Rezidence je určena pro 1 - 5 osob / skupinu. 

Délka rezidence je 10 - 20 dní, červenec - srpen. 


Žádáme žadatele, aby zaslali:

strukturovaný životopis,

odkaz na webové stránky nebo portfolio v PDF,

motivační dopis a tvůrčí záměr (max. 2500 znaků) 

na e-mail: 

rezidence@xyolomouc.com do 7. 7. 2018. 

Vybrané umělce kontaktujeme do 11. 7. 2018. 


Našimi partnery jsou: Ministerstvo kultury, Státní fond kultury ČR, Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, Divadlo na cucky, DW7, jlbjlt.netArtMap, StuArt